Mis on normaalne? Miks paljud inimesed tahavad, et kõik oleks normaalne ja et sina oleksid normaalne? Mis üldse on normaalsus? Normaalsus on täiesti subjektiivne. Kollektiivselt peetakse normaalseks seda, millega ollakse harjunud. Seda, mis on üldiselt võetud ühiskonna poolt aktsepteeritud tavaks.

Aga kas see ikka on see algne ja ette nähtud normaalne olek?

Normaalne ja ebanormaalne

Näiteks, mõnes kohas maailmas käiakse paljaste ( . )( . )-ga tänaval ja põhimõtteliselt igal pool, aga see ongi seal normaalne. Normaalsus. Euroopas ja üldse meiesarnases kultuuriruumis oleks see väga ebanormaalne nähtus.

Praeguses maailmas on väga palju asju ebanormaalsed, kui vaadata olukorrale kaugemalt ja kõrgemalt. Mis on see kaugem ja kõrgem normaalsus? See, kuidas maailm oli algselt ette nähtud toimima ja kuidas paljud teised maailmad praegugi toimivad.

Meie praegune ühiskond peab normaalseks seda, et tervisehädade jaoks on kohe vaja arsti ja rohtude abi. Iga asja jaoks on vaja välist abi. Teadust ja meditsiini peab uskuma… või kas ikka peab? Kahtlejatesse suhtutakse “normaalsuse armee” poolt kui hälvikutesse ja heidikutesse. Miks nii? Erinevad mõtted ja avastused ei ole valed sellepärast, et nad ei mahu üldtunnustatud normaalsuse raamidesse.

Ühiskonnas valitsev programm on määratud võimaliku ohu eest iseennast kaitsma sel viisil, et programmi kruvid ja mutrid (normaalsed inimesed, kes ei soovi mõelda ega küsimusi esitada) suhtuvad kurjalt ja alavääristavalt neisse, kes julgevad normaalsuse piiridest väljuda.

Normaalseks peetakse ka seda, et inimesed vananevad ja surevad. Normaalseks peetakse aastaaegade vaheldumist ja planeedi kallet. Normaalseks peetakse ka seda, et kõik söövad kõiki (loomad murravad teisi loomi, kalad söövad väiksemaid, linnud söövad putukaid jne.). Kuidas tundub, kui ma ütlen, et nimetatud asjad ei ole kaugeltki normaalsed, vaid vägagi väändunud reaalsus? Need asjad ei olnud algselt sedasi ega ole ka sellisena ette nähtud.

Olen kuulnud inimesi ütlevat, et “kuna nii on ju kogu aeg olnud, siis järelikult peabki nii olema ja nii on ette nähtud, loodus ju…”
Aga kes selle korraldas?
Oletame, et sa elad teistsuguses reaalsuses, kus elatakse vaid 3 aastat vanaks. Nii on kogu sinu ja su esivanemate eluaja olnud. Isegi ametlik ajalugu ega teadus ei oska muud rääkida. Ja see ongi selles reaalsuses normaalsus. Aga… kas see on normaalne? Kõnealuse reaalsuse inimesed ei tea (ei mäleta) muud varianti, seega nad ütlevad, et kuna nii on ju alati olnud, siis see ongi normaalne. Seda ei suuda nad teaduslikult tõestada, et elada võiks 100 või 10 000 aastat või… igavesti. See tundub utoopia.

Sama lugu on siin planeedil Maa, kuigi numbrid on veidi erinevad.

Normaalne toitumine?

Toitumisega on sama lugu. Normaalseks toitumiseks peetakse seda, mida on juba põlvkondade kaupa söödud. Kuid paljud toidud ja toiduained ei ole algselt mitte normaalsed ega organismile kasulikud/vajalikud. Organism on mõnede toiduainetega ära harjutatud või sõltuvusse aetud. Ja siis ühiskond (ka teadus, meditsiin) ütleb, et neid asju tarbida on normaalne ja nii peabki. Mõned näited on liha, nisu, suhkur. Muidugi vaieldakse kõige üle.

Taimetoitlust peetakse ebanormaalseks, sest jällegi — normaalseks peetakse seda, et inimene peaks teisi olendeid sööma ehk loomi sööma.

Kõige süütum söömine oleks ehk puuviljade söömine. Siis ei sööda ühtegi organismi, vaid kõigest taimede ja puude “toodangut”, mitte neid endid.

Normaalne (selles suures mõistes) on see, et inimene ei söö (ei tarbi teisi organisme, et energiat saada), vaid saab eluenergia Päikesest. Kui Päike ei ole n-ö “läbi kärsatatud”, siis temas liigub elus ja lõppematu energia. Praegu siin planeedil süüakse vaid sellepärast, et energia saab otsa. Kuna õiged energiakanalid on blokeeritud või moonutatud, siis ollakse “sunnitud” sööma teiste elusolendite energiat. Surev ja lõppev tsükkel, mida kirjeldavad ka anorgaanilised “elulill” ja fibonacci jada (kuldlõige).

Mõtlemisainet mõtlevatele inimestele. 


Stargate Max

Olen suuresti huvitatud elukvaliteedi parandamisest mitmes eri valdkonnas ja ka teiste inimeste aitamisest läbi selle, mida olen oma aastatepikkuse kogemustega õppinud. Tegelen ka aktiivselt investeerimisega ja muusika loomisega. Usun, et mitte keegi ei peaks olema ori, vaid igaüks peaks olema iseenda peremees ilma ülemuseta. Seda nii töö- kui usuvaldkonnas.