Pealkirja põhjal võivad paljud oletada, et mulle ei meeldi romantilised laulud (armastuslaulud) ja luule sellepärast, et see meenutab midagi valusat minevikust. Ma ei ole luulesõber, aga neutraalne luule ei häiri, kui pole selline imal ja valulev “romantiline” variant.

Eelmainitu võib küll paljude inimeste puhul olla tõsi, kuid minul on sootuks teine tunne ja suhtumine. Ei ole üldse seotud minevikuga ega kellegagi. Tegelikult on neis asjades minu jaoks midagi valesti. Ma usun, et seda kõike märgates paraneks paljude inimeste elukvaliteet. Oleks vähem valu ja kannatusi.

Lämmatav ja depressiivne

Ma ei taha peaaegu mitte kunagi laulude sõnadest aru saada. Sellepärast eelistan ka instrumentaalmuusikat või midagi, kus puudub spetsiifiline sisu sõnade kujul.

Lisan siia vahele, et mitte kõik armastuslaulud ei ole ühe puuga löödud. Käesolevas postitused ma lihtsalt räägin väga levinud laulusõnade liigist, kus on teemaks valulev igatsus, puudus, tühjus, tahtmine kas koos olla või vabaneda, võitlemine ja räiged emotsioonid.

See, kui laulusõnades hädaldatakse, kuidas keegi ikka haiget tegi ja samas klammerdutakse ikka ta külge, tundub väga vale ja häiriv. Igatsetakse kedagi, keda kas ei saa või lihtsalt ei saa kohe praegu näha ja katsuda. Halatakse mingist kadunud armastusest ja püüdlustest edasi elada, hoolimata hinges valutavast suurest august ja tohutust tühjusest…

Seda muide peetakse normaalseks! Öeldakse, et “see ongi ju elu”. Kas ikka on?

Ma tunnen selgelt seda energiat ja madalamat sagedust, mida taolised valulevad ja igatsevad teosed endas kannavad. Ja see pole meeldiv. Kui mingi energia tundub häiriv, siis ongi tegemist ebapuhta ja madalama sagedusega, mida ei ole meile vaja. Vahel on seda lausa tahtlikult tehtud, justkui see oleks tabu, kui sa tunnetad asju, mida harilik teadus ei suuda seletada.

Maailmas on palju asju valesti, aga enamus neist on tembeldatud “normaalseks”, sest ei teata nende asjade algseid põhjuseid ega sedagi, et võimalik on teisiti. Siis öeldaksegi, et see on ju normaalne, selline on elu…

Ära klammerdu

Paljud armastuslaulud sisaldavad sõnumit, mis justkui toidab samas meeleolus ja samal sagedusel viibivaid inimesi.

Ikka ja jälle on lauludes jorutamine järgmistel teemadel:

  • ma ei saa ilma sinuta edasi elada
  • kui väga ikka tahan juba sinuga koos olla
  • miks see nii väga haiget teeb
  • olen hullumas, kui sinuga koos ei saa olla
  • vajan sind meeletult
  • vajan sind nagu süüa ja juua
  • pean leidma jõu, et ilma sinuta edasi elada
  • miks sa mind maha jätsid, elu on nüüd nii tühi
  • kuidas küll leiaksin kedagi, muidu on kõik mõttetu

Mis tunde see loetelu sinus tekitab? Kas see on meeldiv tunne? Vaevalt.

Tegemist on levinud probleemiga, kus inimesel on justkui narkosõltuvus teise inimese järele. Kõige hullem on see armunud olek. Siis tahaks teise kasvõi ära lämmatada. Kui mõlemal poolel on see vastastikune ja samasuguse tugevusega, siis võib see asi mõnda aega päris edukalt ja valutult kesta. Tõenäoliselt siiski ühel poolel võib see enne “ära vajuda” ja siis ta tahab rohkem isiklikku ruumi. See võib teises tekitada tõrjutud tunde ja palju probleeme, kui ta pole piisavalt teadlik.

Kui üks inimene on teise külge klammerdunud, siis ongi selline olukord, et ta ei suuda sellest inimesest eemal olla. Kui teine tahab isiklikku ruumi ja natuke omaette olla, siis klammerdujal võivad tekkida koledad hirmud ja emotsioonid. Tüüpilised neist on armukadedus ja kahtlused. Arvab, et teine tahab hoopis kellegi teise juurde vahepeal minna. See kehtib eelkõige ebakindlate inimeste puhul.

Armunud inimene pahatihti ei näe oma varvastest kaugemale ega mõista, et elu ei tiirle vaid romantika ja suhte ümber. Kui teine tahab ruumi ja üksindust, siis ta tahab ruumi ja üksindust. Ta ei taha salaja selle “ruumi” varjus minna kellegi teisega kirglikku suhet aretama.

Lase vana valu minema

Kui su suhe on lõhki läinud, siis liigu edasi ja jäta minevik seljataha nagu väljaheide põõsasse. Sa ei lähe ju oma väljaheidet ikka ja jälle kepiga torkima, sest see hakkaks haisema! Täpselt sama lugu on ka läinud sündmuste ja olukordadega. Neid meeleheitlikult endas hoides ja igatsedes sa ainult teed iseennast õnnetuks ega saa edasi liikuda.

Haigetsaanud inimesed pahatihti kuulavad taolisi laule eriti intensiivselt. See on vastupidine sellele, mida nad tegelikult tegema peaksid. Sellised laulud harmoneeruvad kurbade ja hingevalus inimeste sagedusega! Või siis vastupidi, sellises olekus inimese valu tahab “toitu” saada ja kui inimene pole teadvel, siis ta toidabki oma valu taoliste lauludega üha edasi.

Keegi jättis sind maha? Otsusta edasi liikuda ja teadlikult jäta see läinud olukord jäädavalt seljataha. Siis tekib vaba ruum uue jaoks.

Kui sa oled laulukirjutaja, siis palun ära kirjuta laulusõnu sellistel teemadel, mis heietavad kadunud armastusest ja puudusest. Sellega säästad nii ennast kui ka paljusid teisi inimesi negatiivsetest emotsioonidest. Loo selle asemel mingi rõõmus ja lõbus sõnum, milles sisaldub naer, rõõm ja vabadus! Tunneta seda ise!


Stargate Max

Olen suuresti huvitatud elukvaliteedi parandamisest mitmes eri valdkonnas ja ka teiste inimeste aitamisest läbi selle, mida olen oma aastatepikkuse kogemustega õppinud. Tegelen ka aktiivselt investeerimisega ja muusika loomisega. Usun, et mitte keegi ei peaks olema ori, vaid igaüks peaks olema iseenda peremees ilma ülemuseta. Seda nii töö- kui usuvaldkonnas.