Sinu elu kujundab sinu põhimõtete, tõekspidamiste, arusaamade ja uskumuste kombinatsioon. Rohkem polegi vaja siia kirjutada.

Vahet pole, kas sa oled vaene ja hädine või jõukas ja õnnelik. See koht, kus sa praegu oled, on ülal esimeses lauses toodu tulemus.

Pole vahet, kas sa ise usud seda või ei. Oota… on küll vahe, oluline vahe! Sest harilikult need, kes seda ei usu, arvavad, et nende elu on kuskilt väljastpoolt paika pandud ja vastutavad tegelased on juhused, vedamine, õnn ja lausa teised inimesed. Kui sinagi usud viimast, siis oled sa andnud vastutuse oma elu eest kellegi-millegi välise kätte ega oma kontrolli oma elu üle.

Lausa uskumatult paljud inimesed kalduvad seda tegema! Kust see on alguse saanud, ma pole kindel. Igatahes tean, et see pole normaalne ega terve olukord. Religioonid samuti pesevad ajusid, et inimesed annaksid oma väe ära mingi välise olendi kätte, keda siis “teenides” ja kellele kuuletudes sa “saad lootuse paremale elule” (kasvõi pärast surma). Kõlab tuttavalt? Ka seda olen kuulnud-näinud, et kui mõnel süvausklikul inimesel juhtub mingi traagiline sündmus, siis ta ei saa aru, miks see talle kaela sadas, sest “ta ju käib igal pühapäeval kirikus, palvetab ja loeb Piiblit ega ei riku reegleid!” Ta ei saa aru, mille eest teda “karistati”. Mitte keegi ei karistanud teda. See, mis juhtus, oli tema enda elu jooksul välja kujunenud uskumuste, hirmude ja mõttemustrite tulemus, mis lõigi tema ellu vaba (tühja) ruumi just vastava energeetikaga sündmuse toimumiseks. Kui tema “kompott” oleks olnud teistlaadi mustritega (vaba hirmudest, negatiivsest ajupesust jms.), siis oleks see tühimik täitunud millegi meeldiva ja positiivsega (lotovõit, uued head sõbrad, unistuste reis perega, mis iganes!)

Vastuta oma elu eest ise

Kui sa pole rahul oma praeguse eluga, siis võta midagi ette ega ära mängi ohvrit! Sa ei ole olukordade, vedamise, ebaõnne, inimeste jms. ohver, kui sa seda ISE ei otsusta olla!

Paljud inimesed on maast madalast üles kasvanud teadmisega (arvamisega), et nende elu sõltub alati välistest teguritest ja teistest inimestest. Sealt tuleb ka soov ja vajadus, et keegi teeks neid õnnelikuks. Või süüdistused, et “tema teeb mind õnnetuks”, põhimõtteliselt kõige välise süüdistamine oma elu takistustes. Ka ennast ei ole vaja süüdistada. Süüdlase otsimine on igal juhul vastutuse äraandmine, ka enesesüüdistamine käib selle alla.

Sinu elu hakkab märkamatult muutuma, kui sa hakkad muutma oma otsuseid ja mõttemustreid. Ma tean, et seda on hea öelda ja see kõlabki praegu liiga üldiselt ja häguselt.

Avatud meel

On väga oluline, et sul oleks avatud meel, sest muidu sa automaatselt keelad enda jaoks uued ja paremad mõttemustrid.


Stargate Max

Olen suuresti huvitatud elukvaliteedi parandamisest mitmes eri valdkonnas ja ka teiste inimeste aitamisest läbi selle, mida olen oma aastatepikkuse kogemustega õppinud. Tegelen ka aktiivselt investeerimisega ja muusika loomisega. Usun, et mitte keegi ei peaks olema ori, vaid igaüks peaks olema iseenda peremees ilma ülemuseta. Seda nii töö- kui usuvaldkonnas.