Maailma keskpangad ja valitsused on vägagi tagajalgadel seoses krüptoraha ja kogu krüptomaailma “reguleerimise” ja “kontrolli saavutamisega”. No edu neile siis. Seda nad ei saavuta, sest nad elavad vanas maailmakorras, kus rahasid kontrollib keskne üksus, kes saab raha juurde trükkida või vajadusel devalveerida.
Krüptoraha ei ole “lihtsalt uus rahaliik internetis”, mis toimib nagu fiat-raha. Krüptoraha on kardinaalselt erineva ülesehituse ja omadustega.

Pankadel puudub raha, arveldatakse vaid võlgade ja numbritega. Põhimõtteliselt on siiani kehtinud finants-süsteem ja fiat-raha maailma suurim Ponzi-skeem. Fiat-raha puhul saavad valitsused ja pangad vajadusel kõiki su finanskäike jälgida ja piirata.
Krüptovaluutaga on see äärmiselt keeruline ja mõnede krüptorahade puhul tehniliselt täiesti võimatu.

Krüpto (blokiahel, dag-ahel jms.) ongi tulnud siia maailma selleks, et võimaldada inimkonnal saavutada tõeline vabadus. Pikemas perspektiivis kaob sellega koos muuhulgas ka rahapesu, finants-ajendiga sõjad, raha devalveerumine, pankade kontroll inimeste varade üle…

Riigid hakkavad end finantseerima hoopis uutmoodi, näiteks tootmise ja teenustega, mida kodanikud saavad osta ja mille kasutamise eest maksta kas ühekordselt iga kord või periooditasudega (kuumaksed, aastamaksed), aga mitte sundmaksustamise kaudu, mis teadagi ju võimaldab valitsusel riigi raha ebaotstarbekat kasutamist (paigutada sinna, kuhu reaalselt ikka vaja pole) ja soodustab rahapesuskeemide teket.

Võimalik, et kõik see kõlab mõnele lugejale vastukarva ja see on arusaadav, sest eelnimetatud võimalused on vaid üldised näited võimalikest lahendustest, mitte reaalsed mudelid, mis 100% kindlalt just sedasi toimima hakkavad. Kuid kindel on see, et maailm muutub, inimesed saavad vabamaks, pangad kaotavad võimu ja krüptorahal on selles suhtes väga suur roll.

Krüptoraha muudab finantsmaailma, pöörab ta 180 kraadi ringi!

Mida rohkem me näeme ja kuuleme uudiseid sellest, kuidas pangategelased ja finantseksperdid “hoiatavad” krüptorahade eest, seda selgemini näeme, kui tugev on krüptoraha potentsiaal ja tulevik. Kes ikka tahab võimust ilma jääda? Kui valitseval süsteemil on hirm oma haaret kaotada, siis hakatakse ju inimesi hirmutama ja ähvardama, et keegi ei julgeks “ära minna”.

Sarnane teema on küpsemas ka meditsiinivaldkonnas, aga see on juba eraldi teema. Käesoleva teemaga ühendavad seda vaid märksõnad “vabadus” ja “vana süsteem vs. uus süsteem”.


Stargate Max

Olen suuresti huvitatud elukvaliteedi parandamisest mitmes eri valdkonnas ja ka teiste inimeste aitamisest läbi selle, mida olen oma aastatepikkuse kogemustega õppinud. Tegelen ka aktiivselt investeerimisega ja muusika loomisega. Usun, et mitte keegi ei peaks olema ori, vaid igaüks peaks olema iseenda peremees ilma ülemuseta. Seda nii töö- kui usuvaldkonnas.