Kui sa oled väsinud ja tüdinud palgatööst või üldse töötu olemisest ja sa oled hakanud otsinud võimalusi raha loomiseks (ausal teel), siis sa oled sattunud õigesse kohta. Kuna mitte miski ei toimu juhuslikult, siis ka see, et sa seda loed, juhtus põhusega.

Seoses investeerimisega tuleb tüüpiliselt enamikul silme ette igakuine säästude (peenraha) loopimine pensionifondi ja/või aktsiatesse. Seda on harilikult soovitanud ametlikud finantsnõustajad, pangatöötajad ja muud “spetsialistid”. (Peenrahaks ma nimetasin 2- kuni 3-kohalisi summasid kuus). Nimetatud investeerimisega sa rikkaks ei saa. Sellega kasvab su raha aeglaselt nagu tigu — pärast aastakümneid kestnud “investeerimist” saaks sul olema parimal juhul 5- kuni 6-kohaline summa… Kuid seda on masendavalt vähe.

Klassikaliselt investeerida on reeglina mõtet vaid siis, kui sul on juba mitu miljonit EUR/USD käepärast ja sa saad selle panna sind teenima. Siis sa saad jalad seinale virutada ja nautida 5-kohalist kuusissetulekut mitte mingit tööd tegemata. Saad käia reisimas, tegeleda oma lemmiktegevustega ja muidugi oma perega. Hommikust õhtuni töötaval inimesel tavaliselt napib pere jaoks aega…

Kuid tänapäeval on õnneks olemas ka paremaid ja kordades kiiremaid võimalusi. Märksõnadeks on internet, blokiahel, krüptovaluutad, kauplemine, intress.

Kuidas investeerida?

Kõige lihtsam viis on seda teha internetis ja vahel on võimalik $100-st kasvatada mitmetuhandeline passiivne sissetulek piiramatuks ajaks! Räägin kohe sellest lähemalt. Enne veel soovitan lugeda läbi artikkel “kuidas investeerida turvaliselt“, et vältida pettuste ohvriks langemist ja raha kaotamist.

Oluline on ka meeles pidada, et riskivaba investeerimist pole olemas. Ka pangas oma raha hoides on risk, ja sugugi mitte väiksem kui krüptorahaga tegeledes. Soovitan eelpool mainitud artiklit uurida, et vältida liiga riskantseid süsteeme.

Investeerimiseks on vaja mingit algkapitali. Me ei räägi siin tavainimese jaoks astronoomilistest summadest, vaid summadest alates 100 USD/EUR. Oluliseks teemaks on ka krüptoraha ja eelkõige Bitcoin (lühend on BTC, vt. ka Wikipedia artiklit). Tänapäeval (2016-2018) on üks kõige kasulikumatest raha loomise ja kasvatamise viisidest krüptoraha pakutavad võimalused.

Kindlasti ma ei soovita investeerimiseks võtta laenu. Mõned inimesed võtavad oma kodu peale pangalaenu, et investeerida. See on liiga ohtlik mäng. Investeerimise üks kuldreegleid on järgmine: “investeeri just nii palju, kui palju sa oled võimeline kaotama.” Ehk siis, investeeri just nii palju, et investeeritud raha puudumine ei kahjusta sinu ega kellegi elukvaliteeti.

Õigesti investeerides on loomulikult väga vähetõenäoline, et sa kaotaksid raha, vaid pigem ikka kasvatad selle kordades suuremaks. Lihtsalt sinu kindluse huvides tasub juhinduda ingliskeelsest vanasõnast “better safe than sorry” ehk parem turvaliselt kui õnnetult (eestikeelne vaste on tegelikult “parem karta kui kahetseda”, aga see sõnastus ei sobitu sellesse konteksti, sest kartma ei pea midagi, hirm blokeerib edu).

Näide, mis paneb meist paljud hambaid kiristama: BTC loodi 2008.a ja tuli saadavale 2009.a alguses. Tema esialgne hind oli pikka aega odav nagu tolm, 1 BTC maksis vaid mõned sendid, päris alguses vähem kui 1 sent! Siis, kui 1 BTC maksis 1 sent (0.01 USD) ja isegi alla selle, oleks võinud osta 100 000 BTC, mis oleks maksnud 1000 USD. Arva, kui palju mõned aastad tagasi kulutatud 1000 USD väärtus oleks praegu, 2017.a detsembris? Hoia igaks juhuks kuskilt kinni, et sa ennast kukkudes ei vigastaks. Selle 1000 USD väärtus oleks praegu kuskil 1,5 kuni 2 miljardit dollarit! Jah, kaks miljardit dollarit! See ei ole ulme, see on reaalsus! Ja selliseid inimesi leidub, kes on sarnase kasu suutnud saavutada.

Tekib tahtmine võtta ühendust Dr. Emmett Brown-iga! 😀

Mõned aastad tagasi (2010) Bitcoinide peale kulutatud 1000 USD väärtus oleks praegu, 2017. detsembris, umbes 1,5-2 miljardit dollarit!

Kuhu investeerida?

Selleks on loodud mitmeid häid võimalusi, milledest mõned on kiiremad ja mõned on aeglasemad. Räägime siinkohal ikkagi ausatest ja püsivatest ettevõtetest ja programmidest, mitte “kähku ja hõlpsalt rikkaks” skeemidest, mis reeglina on ponzi-skeemid ja töötavad vaid seni, kuni kutsutakse uusi liikmeid.

Lisaks ma ei poolda programme, kus reaalseks rahategemiseks on vajalik inimeste kutsumine. Ma pooldan eelkõige täiesti passiivselt head raha tootvaid programme. Passiivsus ongi asja mõte ju! Muidugi praktiliselt kõigis neis on olemas ka referral-programm ehk soovitusturundus. Sa võid ettevõttele reklaami teha ja boonuseks saad lisaraha, aga see pole kasumi saamiseks üldse kohustuslik.

Alustuseks soovitan uurida juhendit, kuidas osta Bitcoini. Kui sa juba tead ja oskad, siis jäta see vahele.

Seejärel liigume edasi ühe väga hea investeerimisprogrammi juurde:

BitConnect

Soovin sulle edu ja püsivust!
Pea meeles, et lumepalli veerema saamiseks peab tihti alguses alustama väikesest pallist, mida on vaja suuremaks mätsida ja siis veerema lükata, õige taktika on mäekülge mööda allapoole, et ta ise veereks. Seejärel ta hakkab eksponentsiaalselt kasvama.


NB! Ma ei ole ametlik finantsnõustaja, vaid jagan juhtnööre oma teadmiste ja kogemuste põhjal. Minu eesmärgiks on jagada võimalikult tõendatud ja asjakohast infot, vastukaaluks internetis levivatele müütidele. Annan endast parima, et võimalikult täpselt ja heatahtlikult jagada nõuandeid krüptovaluutadesse investeerimise valdkonnas. Oma finantsilised otsused teete teie enda jaoks ise ja vastutate nende otsustega seotud kasude või kahjude eest ise. Mina ei garanteeri midagi ega vastuta selle eest, kuidas minu infot kasutatakse ja milliseid tulemusi sellega saavutatakse. Aitäh!