Alustuseks, kes või mis on “vanad hinged”?
Minu arusaamise kohaselt on nn. vanad hinged Maa kontekstis hoopis noored hinged. Vanad on nad vaid kosmilises ja multidimensionaalses kontekstis. Maale kehastudes tunnevad nad endid kui uues ja võõras keskkonnas. Kuid juba lapsena tunduvad nad olevat suuremate teadmistega kui n-ö tavahinged. Teadmiste all ma mõtlen elulisi ja universaalseid teadmisi, mõistmist, mitte akadeemilise teadusega seonduvat. Täiskasvanuna võivad mõned jällegi olla kohati eluvõõrad (mõne põhjuse leiab ka allpool olevatest punktidest).

Vanad hinged on olemas olnud ammu enne, kui harilikud Maale kehastunud hinged loodi. Vanadel hingedel on rohkem kogemusi paljudest eri kohtadest ja dimensioonidest. Tõenäoliselt nad ei ole Maale varem kehastunud. Siia Maale kehastudes nad tunnevad end olevat justkui nagu keskealised inimesed, kes on sattunud lasteaeda või algkooli. See näide oli väga mustvalge, aga ehk see annab asjast mingi võrdlusmomendi.

Vanade hingede täpsem kirjeldus ja eesmärk Maal on omaette teema, millest siin praegu juttu ei tule.

Järgneva olen kirja pannud pooleks oma kogemuste ja internetist saadud info põhjal. Soovin, et sellest oleks kellelegi abi. Soovin, et see aitaks inimestel vanade hingede siseelu paremini mõista. Rohkem mõistmist ja vähem hukkamõistmist. 🙂

Miks vanadel hingedel on raske kaaslast leida?

Mainin igaks juhuks, et kõik, kellel on raske kaaslast leida, ei pruugi automaatselt olla vanad hinged. Põhjuseid võib olla mitmeid. Kuid siin ma räägin just sellest, miks vanadel hingedel on tüüpiliselt väga raske kaaslast leida.

Vanade hingede elu üks kõige raskemaid katsumusi on kaaslase leidmine. Nende teadvus on küpsem ja sügavam kui teistel. Nad tahavad puhast ja ehtsat suhet, mitte kaaslast üksinduse peletamiseks.

1. Nad on täiesti teadlikud sellest, kes nad on

Vanad hinged on iseendaga väga hästi tuttavad ja nad teavad, mida nad oma kaaslaselt ootavad. Nad teavad täpselt, milliseid omadusi nad soovivad oma kaaslases näha ja milliseid mitte. Isegi kui nad pole (veel) teadlikud sellest, kes nad kosmilises plaanis on, tajuvad nad oma suuremat teadlikkust.

See võib kõrvalt vaadates tunduda suure egona või iseendale tekitatud takistusena. Tegelikult nii see ei ole.

2. Nad otsivad tõelist sobivust, mitte kirge ega draamat

Kirg ja kuumad seiklused on neile teisejärguline või lausa ebaoluline. Vanad hinged otsivad tõelist ja sügavat sobivust. Nad otsivad parimat sõpra, kallimat, täielikku usaldusisikut ja partnerit samas isikus. Sobivus on väga oluline. Mõttemustrid, maailmavaade, suhtumised ja eelistused.

Võimalik, et paljud vanad hinged proovivad ka seiklused ära, kuid seejärel nad taipavad, et see pole nende jaoks.

Suhted, mis on täis intriige, draamat, tülisid, leppimisi ehk “ameerika mägede” stiilis suhted, pole vanade hingede jaoks. Vana hinge jaoks on sellised suhted tüütud isegi siis, kui nad neid näevad mängufilmides. Nad ei taha oma ellu mitte midagi sellesarnast. Ühiskonnas levinud nähtusena on seegi põhjuseks, miks vanal hingel on üliraske kaaslast leida.

3. Neil on tihti suuremad elueesmärgid, suhe oleks vaid takistuseks

Paljud vanad hinged polegi alati suhteks valmis. Nad soovivad kõigepealt saavutada oma elueesmärgid. Alles siis nad tunnevad, et võiks suhtele keskenduda. Siinkohal ei tähenda elueesmärgid karjääriredelit ja muud taolist.

Eesmärkideks on enamasti mõni maailmaparandamise missioon või töö iseendaga eelkõige emotsionaalses või vaimses valdkonnas. Nende elueesmärk ei ole ka tüüpiline peremudel — abiellumine, laste saamine, pereelu. Mõnel vanal hingel ehk jääbki kogu see pereteema ära, sest see takistaks tohutult tema sügavamaid eesmärke. Nad reeglina ei allu ka vanemate ja vanavanemate survele pere luua ja lapsi kasvatada.

4. Nad ei lepi vähemaga kui oma hingesugulasega

Kui nad soovivad tõelist ja püsivat suhet, siis neile ei sobi lihtsalt keegi kaaslane. Nad soovivad hingesugulast (või veelgi parem — kaksikhinge), kellega on ideaalne vaimne sobivus ja justkui “juba varem tuttavad” tunne.

Vanad hinged ei lepi pinnapealse suhtega, et lihtsalt oleks keegi, kellega koos elada ja/või pere luua. Sel juhul valivad nad pigem üksinduse.

Nad soovivad koos olla ideaalselt sobiva kaaslasega, mis muidugi ei tähenda probleemivaba suhet. Ideaalne kaaslane on see, kellega on täielik äratundmise tunne, justkui kodune tunne. Elueesmärgid ja maailmavaated peavad olema samasugused, samuti ammendamatu kõneaine sügavamõttelistel teemadel.

5. Nad võivad kuidagi leida kaaslase, kuid väga harva sobiva kaaslase

Vanadel hingedel on elust ja maailmast väga sügav ja avar arusaam. Neile meeldib rääkida sügavatel ja väga kaugeleulatuvatel teemadel. Tihti meeldib neile ka filosofeerida.

Neil on vaja kaaslast, kes täielikult mõistab neid. Kedagi, kes on 100% usaldusväärne ja lisaks parim sõber kogu eluks. See teeb tõeliselt sobiva kaaslase leidmise väga keeruliseks. Seega nad peavad leidma “samast puust” inimese ehk teise vana hinge.

Nad võivad isegi elada kogu elu üksinda ja vallalisena, kui nad ei suuda seda õiget kaaslast leida. Ühiskond sel juhul vaatab neid kui veidrikke, mõistmata nende sisemaailma sügavust ja iseärasust.

6. Neile ei sobi paljud levinud moodsad võimalused uute inimestega tutvumiseks

Tavaline on, et n-ö normaalsed inimesed tutvuvad baarides, klubides, üritustel ja ka erinevaid kohtinguteenuseid või -mänge kasutades (k.a. internetis). See ei ole vanade hingede jaoks. Paljud vanad hinged ei käigi klubides ega baarides, sest see on neile igav ega anna mingit väärtust elule juurde. Ja just see on üks peamine põhjus, miks nad sellistes kohtades käivate inimestega suhet ei otsi — huvide ja maailmavaate konflikt.

Neile pigem meeldib inimestega üks-ühele kohtuda ja suhelda. Tajuda inimese aurat ja iseloomu. Nad soovivad inimest hingepõhjani tundma õppida, mitte seltskonnas niisama aega veeta. Pinnapealne jutt ja small talk on neile igav, lausa väsitav.

Ma kunagi märkasin, et teised inimesed küsisid kellegagi tutvudes küsimusi, nagu “Kas sa õpid või käid tööl? Kus sa õpid või töötad?” jne. Kuid mina pole kunagi isegi taibanud selliseid asju küsida! Hiljem märkasin, et alati kohe alguses sukeldusin kuskile sügavamale, jättes vahele selle igava osa.

7. See on minu lemmik: Vanadele hingedele ei meeldi mängud ja igasugu armureeglid

Netiavarustes on tonnide viisi videoid ja artikleid, et aidata inimestel aru saada sellest, kuidas õigesti käituda, et oma ihaldusobjektis huvi tekitada. Õpetatakse, mida ja kuidas sa võid öelda, mis asendis hoida oma keha ja jäsemeid, kuhu vaadata jne. Kui sa teed teisiti, siis automaatselt pannakse sind sõbratsooni.

Vanale hingele selline korraldus ei meeldi ega sobi. Vana hing ootab, et talle öeldakse otse välja, kui tema vastu romantilist huvi tuntakse. Samuti soovib ka tema otse välja öelda, kui talle keegi meeldib. Ja nii ongi õige!

Pole vaja mingit “signaalidega” jändamist, teise inimese huvide/tunnete üle nuputamist, võistlemist, igasugu taktikaid. Paraku suurem osa ühiskonnast on praegu veel teistsugune…

Näiteid vanade hingede jaoks tobedatest reeglitest ja käitumisest:

  • “Kohustuslik” õhtune ja hommikune tekstimine, “head ööd” ja “hommikust”.
  • Viimati ta ei saatnud mind koduni pärast kohtingut… Mida see tähendab? Kas ta tahab lahku minna?! Uurin järgi erinevate signaalide ja trikkidega!
  • Mina helistasin talle eelmine kord, nüüd on tema kord mulle helistada.
  • Küsimused, et miks sina (vana hingena) käitud nii või naa, miks sa seda või teist ütlesid või ei öelnud jne., et mis on selle ja tolle põhjuseks?

Selline jura on vanale hingele väga tüütu ja väsitav.

Miks peab kogu aeg mõistatama ja ümbernurga signaalidega mängima? Selle asemel võiks inimene otse ja selgelt välja öelda, mida ta tahab või ei taha. Selge ja aus otsekohesus aitaks palju kergemini kaaslast leida.

8. Neil on “latt kõrgel” ehk kõrged nõudmised

Vanadel hingedel on kõrged nõudmised nii iseenda kui ka (potentsiaalse) partneri suhtes.

Nad ei soovi suhet kellegagi, kes omadustelt ei rahulda nende eelistusi. Kui juba suhtes, siis võivad nad suhte lõpetada teiste inimeste jaoks näiliselt pisiasjade üle. Seega sellel medalil on kaks külge.

9. Nad on loomulikud tervendajad

Tihti tõmbavad nad ligi just inimesi, kes esmalt vajavad pigem tervendamist, mitte romantikat. Sealt võivad tekkida imelikud kiindumissuhted, millel pole tulevikku.

Vanale hingele on see tohutult meeldiv tunne, kui ta saab kedagi aidata ja selle inimese elukvaliteeti parandada. Kuid nad ei saa seda lõpmatuseni teha. Ühel hetkel on neil vaja ka leida kaaslane, mitte järjekordne abi vajav “patsient”.

Nad tahavad ka parandada inimesi, kes tunduvad olevat katki. Neil on tahe tervet maailma paremaks muuta.

10. Nad on väga tundlikud, empaatilised

Nad tajuvad inimeste emotsioone justkui isiklikult neid läbi elades. See võib tekitada ka pingelisi olukordi.

Nad tunnevad nii armastust kui hirmu võimsamalt kui teised. Seega, kui neil on põhjust muretseda suhte lagunemise üle või lausa enne võimalikku suhet, siis nad elavad seda tugevalt läbi. Isegi siis, kui reaalset põhjust pole. Lihtsalt nende tundemaailm on palju intensiivsem.

Võimalike ülitundlikkusest tekkivate probleemide ennetamiseks on kasu teadlikkusest ja kohalolust iseendas.

11. Neil on hingel tavalisest suurem koorem kanda

Vanad hinged on enamasti tulnud siia mingi ülesandega, mis vajab täitmist. Enamasti on tegemist iseenda energeetika puhastamisega. Läbi selle taasleiavad vanad hinged oma iidsed teadmised. Nad ärkavad ja avanevad teadvuse tasandil kiiremini.

Sellepärast on vanadel hingedel rohkem sügavamõttelist tarkust ja kogemusi. Neil on seega vähem pinnapealseid teadmisi — tavalisest argielust, kultuuri- ja meelelahutusmaailmast, poliitikast jne.

12. Neid ei huvita flirtimine

Vahel harva võib küll “kogemata” flirtimist esineda, kuid see on pigem erandjuhtum. Sel juhul nad pahatihti ei tee seda isegi teadlikult.

Vanad hinged ei viitsi aega ja energiat raisata mängleva ja keerutava suhtluse peale. Neile meeldib asju otse ja selgelt välja öelda ja sama ka teistelt kuulda. Flirtimismängud on väsitavad.

Selleks, et kaaslast leida, ei ole vaja flirtida. Flirtimine on omaette meelelahutus neile, kellele see meeldib ja sobib.


 


Stargate Max

Olen suuresti huvitatud elukvaliteedi parandamisest mitmes eri valdkonnas ja ka teiste inimeste aitamisest läbi selle, mida olen oma aastatepikkuse kogemustega õppinud. Tegelen ka aktiivselt investeerimisega ja muusika loomisega. Usun, et mitte keegi ei peaks olema ori, vaid igaüks peaks olema iseenda peremees ilma ülemuseta. Seda nii töö- kui usuvaldkonnas.